21. listopadu 2014

Když se věci vyvíjí...

... je třeba si přiznat, že to, o čem sníme, se sice může splnit, ale nemusí to trvat moc dlouho. Někteří z Vás se už možná doslechli, že Mary's se na konci roku uzavře. Je mi to opravdu líto, protože jsem do obchodu vložila kus srdce a ten úžasný prostor se mi ani trošku nechce opouštět, ale život jde dál.

Chtěla jsem svůj obchod vždycky a měla jsem štěstí a přání se splnilo. Stálo to fakt hodně úsilí, peněz a práce :) Někdy ale v průběhu cesty prostě zjistíte, že jste někam došli proto, abyste si přiznali, že takhle ne. Asi nejsem obchodník, navíc v mém případě je vždy přítomná jistá dávka anarchie :) Z obchodu se stal velice drahý koníček a bohužel se nedaří dosáhnout tržeb nutných k přežití. Proto se s Kapitánem na konci roku s naším obchodem rozloučíme a vydáme se na další plavbu.

V žádném případě nelituji ničeho, co jsem tento rok zažila. Nebýt Mary's, nikdy bych nepotkala několik mimořádných přítelkyň a blíže nepoznala ty původní. Také bych nenabyla tolik zkušeností s obchodem, lidmi, úřady a nakonec i sama se sebou. Negativní záležitosti pouštím s vědomím, že se vždycky nějaké stanou a těch dobrých je mnohem víc.

Moje šperky budou nadále k mání na fleru a FB, nebo třeba někde u kávy a můžeme se stále potkávat na kurzech. Mám také v plánu nějaká prodejní setkání tvůrců, kteří jsou v Mary's doma a pořád nad něčím přemýšlím. Co bude moje výdělečná činnost ještě nevím, ale už něco plánuji. Pokud to vyjde, uvidíme se naživo možná častěji než v obchodě :)

Moc děkuji za podporu všem, kteří mě drželi nad vodou, kdykoliv jsem potřebovala. Mám štěstí, protože Vás bylo opravdu hodně a vždycky tu někdo byl. Také děkuji drahým zákaznicím, se kterými se snad neloučím napořád.

Hlavně ale nezapomeňte, že Mary's se zavírá až za měsíc! Je tudíž ještě čas na nákupy dárků pro sebe i pro Ježíška - budeme se s Kapitánem těšit naviděnou!

Žádné komentáře:

Okomentovat