23. září 2014

O mém snu...

Mám na mysli můj ještě pořád čerstvý obchod Mary's. Máme za sebou spolu půl roku soužití, takže mě ohromně láká lehce o něm povykládat a dát zelenou své grafomanii.Když jsem se minulý rok rozloučila s dlouholetým zaměstnáním, pořídila jsem si štěně, na chvíli pozastavila živnost a se souhlasem pana domácího strávila konec roku na psí mateřské. Svůj obchod jsem si přála odjakživa, ale naprosto bez peněz se něco začíná blbě. Popisovat vše podrobně je na román, ale shodou všech okolností jsem na přelomu roku podepisovala nájemní smlouvu na polorozpadlou ordinaci v centru Plzně! Po všech možných událostech i nástrahách úředního šimla se mohlo v půlce února otevřít.

Že můj obchod nebude úplně normální, to se dalo tušit. Už teď vypadá jinak, než na začátku, a vyvíjí se trošku sám, i když původní představy jsou stále stejné. Chtěla jsem vytvořit místo, kde bych zkombinovala moje výrobky s těmi od kamarádek, od českých výrobců a něčím vyjímečným. Místo, které by bylo jakýmsi 'meeting pointem' lidí, naladěných podobně jako já a milujících mého psa, který už se stal takovým poznávacím znamením. Myslím, že se mi to povedlo. Z dnešního hlediska jsem se zaměřila asi úplně blbě, ale je pro mně důležité, abych dělala něco, co má smysl. Miluji své zboží, vyrobené rukama dospělých lidí, z normálních materiálů, čokoládu ze tří složek, fair trade těstoviny - rozumějte z výrobny 10 kilometrů od Plzně či nejedovaté bonbóny. Zboží, které má svoji cenu, ale ne přes tři velkoobchody a 100% marži - výrobce za něj dostane zaplaceno, co si řekne, dnes věc nevídaná. Líbí se mi jít proti proudu konzumu a doby, který se mi moc nelíbí. Postupně Vás s nabídkou Mary's seznámím.

Zatím nejsou všechny dny úplně růžové a každý, kdo někdy podnikal, ví, jak jsou začátky těžké. Navíc mám pozici ztíženou tím, že nejsem obchod pro většinu a proto je velké plus, že jsem ráda sama :) Ale není to stížnost, alespoň mám energii pro ty skvělé zákazníky, kteří si mě už našli. Už teď ale vím, že se nevzdám jen tak snadno. Kdybych zněla podezřele sluníčkově - podotýkám, že jsem možná větší realista, než kdejaký pindal.

A na závěr je třeba napsat něco moc důležitého (jako na Oscarech). Jen nebudu jmenovat, snadno bych na někoho mohla zapomenout. Každý den se divím, kolik mám skvělých přátel, některé starší a jiné úplně nové. Bez podpory nejbližšího okolí bych se nikam nedostala, obchod by zel prázdnotou, bylo by v něm smutno a já bych se úplně zbláznila :).

Děkuji všem svým drahoušům, zákazníkům stávajícím i budoucím a vůbec každému, kdo tohle dočetl :)!

5 komentářů:

 1. Přeji hodně štěstí s obchodem! Ráda bych se tam podívala, až budu mít cestu do Plzně, stavím se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Lucie! Rádi Vás s Kapitánem přivítáme :)

   Vymazat
  2. Marie, držím palce ať se všechno daří !
   zdraví mixtum :)

   Vymazat
 2. Vydrž. Jdeš správnou cestou. Monika

  OdpovědětVymazat
 3. Dámy děkuji za podporu, moc pro mě znamená! :)

  OdpovědětVymazat